polecana szafa na broń

Jaką szafę na broń polecacie na początek?

Przede wszystkim, szafa w której będziesz przechowywał broń musi spełniać wymagania klasy S1 lub klas wyższych, np. S2, S3, klasa 1 itd. Szafa musi także posiadać odpowiednią naklejkę homologacyjną wydaną przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie. Koniecznie kup szafę od wiarygodnego dostawcy. Da Ci to pewność, że Twoja szafa jest zgodna z obowiązującymi w Polsce przepisami dotyczącymi przechowywania broni. Jest to zazwyczaj pierwsza rzecz którą weryfikuje Policja podczas kontroli. Szafa na broń zakupiona w pewnym źródle będzie posiadała odpowiedni certyfikat oraz polską gwarancję.

Zdecydowanie polecamy zakup szafy z zamkiem elektronicznym. Nie kupujcie szafy z tradycyjnym zamkiem na klucz. Przechowywanie tradycyjnego klucza stwarza wiele problemów. Pamiętaj że tradycyjnego klucza nie możesz pozostawić w domu, np. podczas wyjazdu na wakacje, jak również wizyty na basenie. Powinieneś go mieć stale „na oku”. Dodatkowo, nawet podczas Twojej obecności w domu istnieje ryzyko, że osoba niepowołana, np. dziecko, może posłużyć się kluczem odłożonym na półkę czy schowanym w kieszeni płaszcza.

Staraj się kupić szafę możliwie największą. Typowym błędem osób rozpoczynających przygodę ze strzelectwem jest zakup zbyt małej szafy. Można tak zaoszczędzić kilkaset złotych, ale to bardzo pozorna oszczędność. Pamiętaj, że w szafie będziesz przechowywał nie tylko broń lecz również amunicję. Mała szafa bardzo szybko stanie się zbyt ciasna. Gdy kupisz małą szafę, zazwyczaj już rok lub dwa lata później, będziesz zmuszony kupić kolejną szafę (sprzedaż używanej szafy jest dość problematyczna). Zakup jednej („docelowej”) szafy jest znacznie tańszy niż zakup dwóch małych szaf.

Rozsądny kompromis – optymalny wybór dla pragmatyka

Bardzo dobrym kompromisem pomiędzy wielkością, ceną i jakością wykonania jest Szafa na broń S1 Arsenał 1253. To bardzo popularna szafa na broń klasy S1 produkowana w Bułgarii. Jest sprzedawana w Polsce pod wieloma nazwami – różni się tylko przyklejoną na drzwiach etykietą. Dzięki współpracy sklepu towarySTRZELECKIE.pl z przedstawicielstwem producenta na Polskę, oferowane tam szafy pochodzą z bieżącej produkcji firmy. Co ważne, pochodzą z polskiej dystrybucji. Posiadają też niezbędne certyfikaty, polską homologację oraz pełną gwarancję w Polsce.

Najpopularniejsza szafa na broń
Szafa na broń Arsenał 1253 w standardowym kolorze jasnoszarym (wewnętrzna powirzchnia drzwi gładka)

Szafa na broń Arsenał 1253 występuje również w wersji z perforacją na drzwiach (standardowa szafa ma wewnętrzną powierzchnię drzwi gładką). Perforowana wewnętrzna powierzchnia drzwi umożliwia montaż różnego rodzaju haczyków, uchwytów jak również półek na akcesoria. Szafę na broń z perforowanymi drzwiami możesz dostać tutaj: sejf na broń Arsenał 1253 perforowany

Szafa na broń Arsenał 1253 z perforowanymi drzwiami klasa S1
Szafa Arsenał 1243 w kolorze czarnym (wewnętrzna powierzchnia drzwi perforowana)

Jeżeli nie dysponujesz wystarczająco szerokim miejscem na ustawienie szafy na broń Arsenał 1253 (ok. 55 cm), rozważ zakup nieco węższego modelu, tj. szafy na broń Arsenał 1243. Zaletą tego modelu jest nowocześnie zaprojektowane wnętrze szafy, pozwalające na dużą swobodę w rozmieszczaniu półek i uchwytów.

Szafa S1 na broń Arsenał 1243

Szafa na na broń – rozwiązanie lepsze

Jeżeli możesz sobie pozwolić na wydatek większy o kilkaset złotych, kup nieco większą szafę Szafa na broń Arsenał 1470T . Szafa ta jest około 15 cm szersza, jak również nieco wyższa. Zapewnia znacznie więcej miejsca na przechowywanie broni i amunicji. To dobra inwestycja na przyszłość.

Na drzwiach szafy znajdują się otwory na których można powiesić dodatkowe uchwyty na broń lub akcesoria.

Wygodna szafa na broń klasy S1
Szafa S1 na broń Arsenał 1270

Najlepsza szafa na broń za rozsądne pieniądze

Gdy mieszkasz w domu lub dużym mieszkaniu rozważ zakup dwuskrzydłowej szafy Szafa na broń S1 Arsenał 1480. To wydatek większy od podstawowej polecanej przez nasz szafy o około 1300 złotych. Ten zakup da Ci jednak pewność, że problem wymiany szafy lub zakupu kolejnej, nie będzie spędzał snu z Twoich powiek przez wiele lat.

Na drzwiach szafy znajdują się otwory, na których można powiesić dodatkowe uchwyty na broń lub akcesoria. Na drugim skrzydle drzwi znajdują się szerokie półki, na których można trzymać np. zapasową amunicję.

Najlepsza szafa na broń klasy S1
Szafa S1 na broń Arsenał 1280

Więcej szaf znajdziesz tutaj: szafy na broń klasy S1

Grafika: fabrikasimf na Freepik