strzelanie z wadą wzroku

Strzelanie z wadą wzroku

Wielu naszych kursantów pyta nas czy osoba z wadą wzroku może uprawiać strzelectwo. Uspokajamy – tak może. A nawet powinna, ponieważ to świetne hobby. Wielu z Was często pyta czy na strzelnicę powinni zabrać własne okulary korekcyjne i jak pogodzić noszenie okularów korekcyjnych z noszeniem okularów strzeleckich. Na te i inne pytania odpowiadamy w tym wpisie.

polecana szafa na broń

Jaką szafę na broń polecacie na początek?

Jaką szafę na broń kupić na początku swojej strzeleckiej przygody? To pytanie zadaje nam wielu kursantów. Przede wszystkim szafa w której będziesz przechowywał broń musi spełniać wymagania klasy S1 lub klas wyższych (S2, S3, klasa 1 itd.) .

dziewczyna na strzelnicy

Ile osób w Polsce ma broń palną? (2023)

Popularność strzelectwa sportowego wciąż rośnie. Widać to m.in. po wzrastającej ilości kursantów na szkoleniach strzeleckich oraz po rosnącej liczbie osób przystępujących do kolejnych edycji egzaminu na patent strzelecki. Zatem jak wielu jest nas strzelców?