Jak wygląda szkolenie strzeleckie?

Nie wiesz gdzie można nauczyć się strzelać w Krakowie?

Szkolenie strzeleckie Kraków i okolice
- przebieg szkolenia

Jak wyglądają nasze szkolenia strzeleckie?

Nasze zajęcia są zorganizowane w cykl 2-godzinnych spotkań na strzelnicy. To najkorzystniejsza forma dla uczestników. Zajęcia prowadzone są indywidualnie (przez jednego instruktora) lub w 2-3 osobowych grupach (przez 2 instruktorów). Każde szkolenie strzeleckie składa się z dwóch części: bezstrzałowej części teoretycznej prowadzonej z wykorzystaniem broni ostrej, podczas której nauczymy Cię m.in. takich elementów jak przyjmowanie postaw strzeleckich i budowa chwytu oraz z części praktycznej z dużą ilością strzelania z broni ostrej.

Ile trwa szkolenie strzeleckie?

Pamiętaj, że nie musisz zapisywać się na długotrwały kurs. Zapisujesz się na wyłącznie na jedne 2-godzinne zajęcia, na których przerobimy przygotowaną dla Ciebie porcję materiału. Jeżeli szkolenie strzeleckie Ci się spodoba, umówisz się z nami na następne spotkanie na strzelnicy, na którym otrzymasz kolejną porcję wiedzy z naszego cyklu szkoleniowego. Zawsze będziemy wiedzieli na jakim etapie cyklu szkoleniowego jesteś, a w razie konieczności zmodyfikujemy go pod Twoje potrzeby. Jeżeli będziesz chciał w przyszłości zdawać egzamin na patent strzelecki, również możemy Cię do niego przygotować.

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej oferty lub zadać nam dodatkowe pytania, nie wahaj się – naciśnij poniżej przycisk „Kontakt. Omówimy szczegóły.

szkolenie strzeleckie kraków

Typowy zakres programowy podstawowego kursu obsługi broni zawiera, m.in:

 • Podstawowe informacje o budowie i zasadach działania broni palnej
 • Omówienie podstawowych rodzajów i przeznaczenia broni palnej
  (pistolet, pistolet maszynowy, karabinek oraz strzelba gładkolufowa)
 • Zasady bezpiecznego posługiwania się bronią
 • Nauka postaw strzeleckich
 • Strzelanie z broni ostrej
 • Jak odróżnić osobę umiejącą się posługiwać bronią od laika
 • Bezpieczeństwo na strzelnicy
 • Podstawowe zasady celnego strzelania tarczowego
 • Najczęstsze przyczyny zacięć broni i metody ich usuwania
 • Zasady noszenia i przenoszenia broni
 • Rozkładanie i składanie broni
 • Elementy ćwiczeń z zakresu strzelectwa bojowego
 • Omówienie zasad przygotowania do egzaminu na pozwolenie na broń

Zastanawiasz się gdzie nauczyć się strzelać w Krakowie i okolicach? Doświadczeni instruktorzy strzelectwa bojowego i sportowego czekają na Ciebie. Zapraszamy do kontaktu.

Szkolenia strzeleckie, a strzelania komercyjne

Na wstępie warto wyjaśnić czym nasze szkolenia nie są. Staramy się nie prowadzić tzw. „strzelań komercyjnych”. „Strzelania komercyjne” lub „pakiety strzelań” to najczęstsza oferta wielu strzelnic. Zazwyczaj (choć są zapewne chlubne wyjątki), taka usługa wygląda następująco: prowadzący strzelanie (to ktoś inny niż instruktor) podaje klientowi załadowaną broń, a rolą klienta jest kilkukrotne naciśnięcie spustu. Prowadzący odbiera broń, podaje inny egzemplarz broni i procedura się powtarza. Całość trwa kilka lub kilkanaście minut. Czy po takich zajęciach na strzelnicy kursant, a właściwie klient, umie posługiwać się bronią? Zdecydowanie nie. Co sądzimy o pakietach strzeleckich? Czy warto? Tak, to wspaniała rozrywka, należy ją jednak oddzielić od innej usługi, jaką jest szkolenie strzeleckie połączone z kursem obsługi broni. My oferujemy to drugie.

szkolenie pistolet

Kadra

Nasze zajęcia prowadzą wyłącznie instruktorzy. Są to osoby posiadające uprawnienia instruktora strzelectwa sportowego, instruktora strzelectwa bojowego, uprawnienia sędziowskie oraz uprawnienia prowadzącego strzelanie LOK i Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Podczas naszych zajęć, nauczymy Cię bezpiecznego posługiwania się bronią, przekażemy Ci wiedzę o zasadach działania różnej broni, nauczymy podstaw strzelania tarczowego oraz przemieszczania się z bronią. W szkolenie wpleciemy elementy strzelania bojowego.

Efekt szkolenia

Po naszych szkoleniach strzeleckich, będziesz mógł/mogła odpowiedzialnie powiedzieć, że umiesz posługiwać się bronią i robisz to w sposób świadomy oraz bezpieczny. Mamy nadzieję, że zaszczepimy w Tobie nową pasję, którą będziesz chciał dalej rozwijać. Razem z nami lub samodzielnie.

OK, jestem zainteresowany.

Podjąłem już decyzję. Jak się z Wami skontaktować?
Świetnie. Wystarczy, że klikniesz w poniższy przycisk.

lub sprawdź
na jakiej strzelnicy możesz się z nami spotkać